Wiedza, którą przekazuje nam August Rohling, a którą znajdziemy także w wielu innych opracowaniach z okresu sprzed wprowadzenia poprawności politycznej, ma ukształtować w nas postawę judeorealizmu – spojrzenia wolnego od takich czy innych uczuć, uprzedzeń lub założeń.
Jest to spojrzenie krytyczne, z którego warto jednak eliminować negatywne emocje po to, by opierać się jedynie na faktach. One zaś skłaniają nas do ostrożności we wszelkiego rodzaju „dialogach” i uczą wydawać poprawne sądy w odniesieniu do rzeczywistości nas otaczającej.
Prof. August Rohling, powołując się na konkretne miejsca w Talmudzie, pokazuje to, co jest w nim ksenofobiczne, rasistowskie, niemoralne bądź po prostu prymitywne. Poniżej próbka takich poglądów:
Talmud o Mesjaszu:
„Mesjasz odda żydom królewską władzę, i będą jemu poddane wszystkie narody i wszystkie królestwa. Wtedy każdy żyd będzie miał 2800 sług „.
Talmud o gojach:
„Żyd tylko żyda uważa za bliźniego, każdego człowieka innej wiary nazywa obcym (mochrim), a nadto uważa go jako bydło, bo: nasienie obcego jest nasieniem bydła”.
Talmud o chrześcijanach:
„Ile razy Talmud mówi o chrześcijanach, nazywa ich mochrim (obcymi) albo gojami (poganami). Czytamy także w Talmudzie: że groby gojów (chrześcijan) nie plugawią ziemi, ponieważ tylko żyd jest człowiekiem, a reszta narodów należy do gatunków zwierząt!”
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz