23.07.1943 r. - w komorach gazowych niemieckiego obozu zagłady Sobibór, zamordowano holenderskie gimnastyczki, które zdobyły złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich 1928 w Amsterdamie - Anna Dresden-Polak, Lea Koot-Nordheim, Judikje Themans-Simons i ich trenera Gerrit Kleerekoper.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz