24.07.1936 r. - Guadalajara.
Trwa wojna domowa w Hiszpanii.
Trzy siostry zakonne, karmelitanki bose, idą ulicą.
Idą schronić się w klasztorze.
Trafiają wprost na milicję ludową...
Pierwsza ginie Maria Angeles od św. Józefa Valtierra Tordesillas, druga - Maria Pilar od św. Franciszka Borgiasza Martínez Garcia, trzecia - Teresa od Dzieciątka Jezus i św. Jana od Krzyża.
"Wielkie dzieło" - "wspaniałych komunistów"!
Zabić bezbronne siostry zakonne...

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz