Leszek Żebrowski - POCHWAŁA KRZYSZTOFA KARONIA. Chodzi oczywiście o książkę „Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej” (Warszawa 2018). Rzadko się zdarza, aby rzecz napisana mogła zrobić tak wielkie wrażenie na czytelniku. Na mnie ta książka takie wrażenie zrobiła. Naprawdę polecam - nie do „przeczytania” (bo to w tym przypadku nic nie znaczy), ale do starannego studiowania. Jest to systematyczny, „lekki” w formie wykład akademicki, gotowy program dla studentów nie na rok, ale na cały tok studiów. To opisane dzieje myśli ludzkiej, jej wzloty i wreszcie upadek, czyli historia antykultury z ostatnich stu kilkudziesięciu lat, zjawisko wynaturzenia, kojarzone nieodłącznie z socjalizmem (we wszelkich jego odmianach). Bez zrozumienia tego, co zebrał i udostępnił nam Autor, nie sposób zrozumieć, co się wokół nas dzieje i dlaczego. To nic, że uważny czytelnik będzie miał różne uwagi, dla jednych czegoś za mało, dla innych konkretna rzecz nie tak opisana. Na tym polega wymiana myśli i inspiracja - gdybyśmy wszyscy tak samo myśleli i mieli takie samo, czy też podobne zdanie w danych kwestiach, to byłaby jednostajność i po prostu uwiąd intelektualny. SUBSKRYBUJ: Leszek Żebrowski - Wyklęci TV
https://youtu.be/iIOjrqutBFg
https://youtu.be/iIOjrqutBFg
Historia Antykultury - Krzysztof Karoń. ANTYKULTURAto nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm - ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.
Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.
Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.
Poniżej przedstawione jest krótkie omówienie i spis treści książki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz