Większość Żydów w Polsce stanowili Chasydzi, biedota odszczepieńców. Chasydami gardzili ortodoksyjni żydzi i Żydzi zasymilowani, czyli bankierzy, lekarze, artyści, elita. Cała tajemnica dlaczego tych Żydów "lepsi Żydzi" nazywali Ostjuden i nie kiwnęli palcem, gdy ich palono.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz