Legion Bajoński (nazwany tak od Bayonne, miejsca szkolenia oddziałów) był oddziałem ok. 200 polskich ochotników, którzy u boku Francji chcieli walczyć z niemieckim zaborcą. Rosja sprzeciwiała się powołaniu polskiego wojska, formalnie byli więc częścią Legii Cudzoziemskiej.
(2)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz