Legion Bajoński
W Muzeum Wojska Polskiego obejrzeć można sztandar z 34 śladami po kulach. Należał do Legionu Bajońskiego, polskiej formacji, która procentowo w czasie I wojny poniosła najwyższe straty.
9.05.1915 bajończycy, jak ich zwano, stoczyli krwawą bitwę pod Arras.
Wątek
(1)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz