Nasze dawne komunikatory
Najpierw zaraz po elementarzu był Świerszczyk, później Płomyczek, Płomyk i Świat Młodych z kultowym komiksem Tytus, Romek i Atomek.. To dzięki Światu Młodych będąc podrostkiem wykułem na blachę wszystkie znaki drogowe a znany rysownik Mieczysław Kościelniak nauczył odróżniać woja Chrobrego od rycerza Łokietka w historycznej serii rysunkowej. To były nasze komunikatory, które miały tę cenną zaletę, że dawkowały wiedzę. Przeczytało się od dechy do dechy i frrrrru na podwórko albo nad rzekę bądź do lasu łapać formę i przygodę.
Zdrowo było !!!
Andrzej Dębiec
Zdrowo było !!!
Andrzej Dębiec
W maju 1945 roku ukazał się pierwszy numer tygodnika dla najmłodszych „Świerszczyk”. Nazwę pisma wymyśliła Ewa Szelburg-Zarembina. Okładkę pierwszego numeru zdobiła ilustracja Jana Marcina Szancera. Jest to bardzo ciekawa ilustracja Gdańska, który 1. V. 1945 nie istniał.
Pamiętacie ten tygodnik?
Pamiętacie ten tygodnik?

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz