ORP " Groźny" 351

ORP " Groźny" 351
Był moim domem przez kilka lat.

czwartek, 20 września 2018

. Wytworzono ich w rekor­do­wej serii aż 89 sztuk.

Polski prze­mysł okrę­towy zaczął budo­wać statki rybac­kie już w 1949 r., kiedy to w lutym w Stoczni Gdańskiej (póź­niej im. W. Lenina) poło­żono stępkę pod pierw­szy traw­ler typu B-10, łowiący z burty i napę­dzany sil­ni­kiem paro­wym o mocy 1200 KM. Wytworzono ich w rekor­do­wej serii aż 89 sztuk. Ostatni rybacki sta­tek parowy oddano do eks­plo­ata­cji w 1960 r. #magazynMorze#ZBiAM

Jacques Coeur Światowa rewelacja z Polski. Polski przemysł okrętowy zaczął budować statki rybackie już w 1949 r., kiedy to w lutym w Stoczni Gdańskiej (później im. W. Lenina) położono stępkę pod pierwszy trawler typu B-10, łowiący z burty i napędzany silnikiem parowym o mocy 1200 KM...

Brak komentarzy: