Diego de Velázquez
6 VIII 1660 zmarł Diego de Velázquez, hiszp. malarz, jeden z twórców Złotego Wieku Hiszpanii. Rycerz Zakonu św. Jakuba. Artysta, który przez całe życie nie wywołał ani jednego skandalu, miał jedną żonę, jednego przyjaciela - króla i jedną firmę - pałac królewski. /Las Meninas/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz