27 maja 1894 roku otwarto pierwszą na obecnych ziemiach polskich linię tramwaju parowego.
Linia, której inwestorem był berlińska spółka Oberschlesische Dampfstraßenbahnen AG biegła na trasie Wielkie Piekary-Szarlej-Bytom.
Na zdjęciu lokomotywa tramwaju parowego.
Boguś

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz