ORP " Groźny" 351

ORP " Groźny" 351
Był moim domem przez kilka lat.

poniedziałek, 27 stycznia 2025

Dlaczego więc jestem katolikiem?

 

JESTEM KATOLIKIEM!!! Jestem katolikiem nie z powodu papieża. Jestem katolikiem nie z powodu kardynałów. Jestem katolikiem nie ze względu na księży, diakonów czy zakonnice. Jestem katolikiem nie z powodu bezinteresownych misjonarzy. Jestem katolikiem nie ze względu na mnichów, zakonnice czy seminarzystów. Jestem katolikiem nie z powodu odważnych wiernych świeckich. Jestem katolikiem nie dlatego, że jest to najstarsza instytucja religijna w historii ludzkości. Jestem katolikiem nie dlatego, że jest to najważniejsza instytucja altruistycznej miłości w historii ludzkości. Jestem katolikiem nie dlatego, że jest to Kościół Matka. Jestem katolikiem nie z powodu uroczystej muzyki podczas różnych liturgii. Jestem katolikiem nie z powodu jego wspaniałych historii transformacji ludzkości z ciemności do cywilizacji. Jestem katolikiem nie z powodu zdolnych lektorów, kantorów, chórów, akolitów itd. Jestem katolikiem nie z powodu pięknych bazylik, kościołów, seminariów, szpitali, klasztorów, szkół, sierocińców itp. Dlaczego więc jestem katolikiem? Jestem katolikiem, ponieważ był to jedyny Kościół prawdziwie założony przez Jezusa Chrystusa, naszego Błogosławionego Pana (każdy inny Kościół ma ludzkie fundamenty). Jestem katolikiem, ponieważ jest apostolski, powszechny, katolicki i święty. Jestem katolikiem, ponieważ jest prowadzony przez uczone magisterium poprzez Pismo Święte i Ducha Świętego. Jestem katolikiem, ponieważ istnieje moc we wstawiennictwie Najświętszej Maryi Panny, Świętych i Aniołów Bożych. Jestem katolikiem, ponieważ istnieje przebaczenie grzechów, komunia świętych, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne. Jestem katolikiem z powodu realnej obecności Jezusa Chrystusa w Świętej Eucharystii. Niech żyje Kościół Katolicki. za TE DEUM LAUDAMUS
Zdjęcie

Brak komentarzy: