80 lat temu, po wielodniowym szturmie i zaciętych walkach ulicznych, 1 Armia ludowego Wojska Polskiego zdobyła Kołobrzeg. Zginęło ponad tysiąc polskich żołnierzy, a ponad dwa i pół tysiąca zostało rannych. Po zwycięskiej bitwie odbyły się zaślubiny z morzem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz