ORP " Groźny" 351

ORP " Groźny" 351
Był moim domem przez kilka lat.

niedziela, 16 marca 2025

16.03.1952 r. - podczas obławy UB w Podlodowie na Zamojszczyźnie, ginie Jan Gorączka "Lont".

 

Żołnierz AK,od 1944 r. Uczestnik walk z UPA w pow. tomaszowskim oraz Akcji "Burza". Od 1946 r. kom. Rejonu II Samodzielnego Ob. Tomaszów Lub. Zrzeszenia WiN,podkom. J.Leonowicza "Burty".
Zdjęcie

Brak komentarzy: