Kobieta z dwójką dzieci potrącona przez pijanego Ukraińca.
Dramatyczna sytuacja miała miejsce w Opolu. W wyniku potrącenia rodzina trafiła do szpitala, zginął również pies do nich należący.
Kobieta z dwójką dzieci (11 i 15 lat) stała przed przejściem dla pieszych. Miała zielone światło, ale nie weszła na jezdnie, widząc zbliżające się auto, którym kierował 49-letni Ukrainiec. Mężczyzna wjechał w rodzinę, przez co zarówno kobieta, jak i dwójka jej dzieci potrzebowali hospitalizacji.
Kierujący autem marki Mazda miał w organizmie 2 promile alkoholu, kompletnie pijanego mężczyznę zatrzymała policję. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Plaga pijanych kierowców, którą udało nam się ograniczyć w Polsce w ciągu minionych kilku dekad, wraca. Kierowcy ze wschodu są coraz większym zagrożeniem na polskich drogach. Często nadużywają oni alkoholu i wsiadają za kółko.
Największa część przestępstw popełnianych przez obcokrajowców w Polsce (w 2023 r. 17278 przypadków) to prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości - 4898 przypadków. Z tej liczby 70% to Ukraińcy, a 25% - Gruzini.
Powinniśmy z tego wyciągać wnioski!

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz