Jak będziecie w Szydłowcu to postarajcie się nie przeoczyć dwóch pręgierzy stojących tuż obok imponującego budynku ratusza.
Warto o tym pamiętać ponieważ już niewiele oryginalnych pręgierzy zachowało się w polskich miastach. Ten, który oglądacie, troszkę wędrował po Szydłowcu, ulegał niewielkim zmianom, ale ostatecznie powrócił na swoje pierwotne miejsce. Pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku a po raz ostatni został wykorzystany zgodnie ze swoim przeznaczeniem w roku 1788.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz