Jako kapral żandarmerii bronił Polski we wrześniu 1939 roku. W 1944 roku został przymusowo wcielony do idącej ze wschodu 2. Armii Wojska Polskiego.
W styczniu 1945, gdy był świadkiem wydawania i wykonywania wyroków śmierci na AK-owcach, zdecydował się na dezercję. Tak rozpoczął się okres jego 18-letniej walki z komunistami.
17 III 1918 roku urodził się Józef Franczak ps. Laluś – ostatni Żołnierz Wyklęty, który poległ z bronią w ręku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz