17 października 1655 roku wojska szwedzkie zdobyły Kraków. Tak ten fakt opisywał Hieronim Łabęcki w książce pod tytułem "Górnictwo w Polsce. Opis kopalnictwa i hutnictwa polskiego pod względem technicznym, historycznym i prawnym" "W sierpniu przeniosła się wojna w województwo krakowskie, ku jesieni, a mianowicie 16 września, wojska szwedzkie oblegały Kraków, weszły tam 17 października 1655 roku, a gdy Jan Kazimierz opuściwszy Kraków, obrony w murach Jasnej Góry szukał, obległ Częstochowę jenerał Burhard Muller z 10 tysiącami Szwedów i dwoma pułkami karcianych" Grafika; Erik Dahlbergh Plan oblężenia Krakowa.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz