"„
Przez 123 lata, podczas każdego oficjalnego bankietu, wywoływano:
„Ambasador Polski!”
Puste krzesło. Za każdym razem.
Ale nigdy nie przestali go wywoływać.
W 1918 roku Polska odrodziła się.
Krzesło nie było już puste. 
”
Uważam za bardzo ciekawe, że Osmanowie wspierali Polskę w ten sposób, mimo że stosunkowo niedługo wcześniej, (niecałe sto lat) zostali przez nas pokonani w bitwie pod Wiedniem.
Oczywiście rozumiem, że ta relacja i ten gest były w dużej mierze motywowane względami politycznymi.
Mimo to jestem bardzo ciekaw, jak dziś Polacy postrzegają ten gest oraz relacje między Polską a Turcją? Słyszałem wiele negatywnych słów i opinii wobec Rosjan, Niemców, Żydów i ostatnio Ukraińców.. ale nigdy wobec Turków..
"
X: TurkishArc via Hektik Hektor
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz