ORP " Groźny" 351

ORP " Groźny" 351
Był moim domem przez kilka lat.

czwartek, 25 czerwca 2026

Imperium Osmańskie nigdy nie uznało wymazania Polski z mapy.

 

"„ Przez 123 lata, podczas każdego oficjalnego bankietu, wywoływano: „Ambasador Polski!” Puste krzesło. Za każdym razem. Ale nigdy nie przestali go wywoływać. W 1918 roku Polska odrodziła się. Krzesło nie było już puste. 🇵🇱🇹🇷” Uważam za bardzo ciekawe, że Osmanowie wspierali Polskę w ten sposób, mimo że stosunkowo niedługo wcześniej, (niecałe sto lat) zostali przez nas pokonani w bitwie pod Wiedniem. Oczywiście rozumiem, że ta relacja i ten gest były w dużej mierze motywowane względami politycznymi. Mimo to jestem bardzo ciekaw, jak dziś Polacy postrzegają ten gest oraz relacje między Polską a Turcją? Słyszałem wiele negatywnych słów i opinii wobec Rosjan, Niemców, Żydów i ostatnio Ukraińców.. ale nigdy wobec Turków.. 🤔" ℹ️X: TurkishArc via Hektik Hektor

Brak komentarzy: