Panie Szeptycki proszę z łaski swojej skomentować, fragment tego dokumentu !
Zacytuję w dwóch językach...bo nie wiem którym posługuje się Pan na co dzień
?
Taka ciekawostka
Sprawozdanie OUN z 22 VII 1941 r. :
"Metropolita Szeptycki nakazał duchowieństwu przygotować niemieckie sztandary i udekorować nimi
parafialne budynki oraz wezwał ludność do posłuchu wobec władz niemieckich i cywilnej władzy, jak tylko zostanie zorganizowana".
"Митрополит Шептицький наказав духовенству підготовити німецькі прапори і удекворувати ними парохіяльні будинки та закликав населення до послуху супроти німецької влади і цивільної влади, як тільки буде зорганізована.”
Źródło :
(CDAWOWU, F. 3833, op. 1, spr. 15, ark. 8-12)
Centralne Państwowe Archiwum Wyższych Organów Władzy i Zarządzania Ukrainy w Kijowie. Zespół akt F. 3833. Opis 1. Sprawa 15. Arkusze 8-12.
Sprawy ORGANIZACYJNE
Kochani jeżeli takie minimalistyczne wsparcie z ostatnich kilku dni, utrzyma się dłużej...to Szkoła w Obrzydłówku wkrótce przestanie istnieć...a w kilku Ambasadach z radości otworzą szampany buycoffee.to/kasjopea
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz