24 czerwca 1410 roku wygasł rozejm polsko-krzyżacki zawarty w październiku poprzedniego roku nad Brdą. Rozejm ten był dziwnym czasem stagnacji w starciu polsko- krzyżackim. I chociaż w czasie jego trwania obie strony zawiesiły broń, to również prowadziły intensywne przygotowania do kolejnej wojny. Rozejm ten próbowano jeszcze wydłużyć o kolejne 10 dni, ale bez względu na to po 4 lipca 1410 roku Polska była już gotowa do zbrojnego starcia z Krzyżakami.
WIDZISZ EFEKT MOJEJ PRACY!
WESPRZYJ MNIE KWOTĄ 5 ZŁ.
DOCHÓD PRZEZNACZAM NA LECZENIE MOJEGO SERCA NA
https://suppi.pl/https-wwwfacebookcom-historiapolskidzienpodniu
Wpłat można też dokonywać na numer konta
42 1940 1076 5881 9071 0000 0000
BLIK NA NUMER 667 111 748
ADMINISTRACJA NIE ODPOWIADA ZA TREŚĆ KOMENTARZY.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz